Biodermálne nite chránia pred UV žiarením

Slnenie a opaľovanie je jednou z našich oblúbených činností v tomto období a má svoje pozitívne aj negatívne stránky. Najčastejšie pri ňom trpí naša pokožka. Existuje množstvo doporučení ako by sme sa mali správať na slnku , aby sme našu pokožku čo najviac chránili. 


Zaujímavou metódou sú aj biodermálne nite. V takomto prípade pomocou nosiča (ihly) zavedieme vstrebateľný materiál do kože tváre alebo dekoltu. Takýmto podkožným zavedením spustíme procesy , ktorým sa venovali kórejskí vedci . Najprv  aplikovali ultrafialové svetlo (UVB) na kožu a následne sledovali procesy spojené s postupným poškodzovaním jednotlivých vrstiev , nakoniec to  porovnali to pri zavedených biodermálnych nitiach.  Zistili, že v takto ošetrenej pokožke , nedošlo k výraznejšej degradácii kolagénovej vrstvy. Tento efekt sa pravdepodobne podieľa na ochrannom účinku biodermálnych nití pri UVB indukovanom starnutí kože. 


Ale to nie je všetko. Ak sa rozhodnete pre túto proceduru tak získate viac, ako len ochranu kože. Získate aj napnutejšiu, lepšie vyživovanú pokožku , bez vrások.